Veterinarijos klinika kalba apie dažniausias kačių ausų ligas ir jų gydymą

Veterinarijos klinikaKačių ausys yra itin jautrus organas, kuriam turite skirti ypatingą dėmesį. Veterinarijos klinika primena, kad daugelis ausų ligų yra itin sunkiai ir lėtai gydomos, todėl turite racionaliai įvertinti pirmuosius augintinės negalavimų požymius ir imtis atitinkamų priemonių. Labai svarbu sergančią katę nuvesti pas kvalifikuotus specialistus, kurie suteiks visapusišką pagalbą ir patars dėl tolimesnės augintinės priežiūros.

Ausų uždegimas ir jo gydymas

Sunkiausia ausų uždegimo forma yra otitas. Džiugu nebent tai, kad otitas yra gana lengvai nustatomas, todėl laiku pastebėjus ligą, ją galima greitai išgydyti. Sergančios katės ausų ertmė parausta, atsiranda pūlinių. Katė dažnai lenkia galvą į skaudančios ausies pusę, bando ją kasyti. Esant rimtesniam susirgimui, gali pakilti katės kūno temperatūra ir pradingti apetitas. Ausų uždegimas gali būti išorinis, vidurinės ir vidinės ausies. Išorinės problemos dažniausiai nutinka dėl ausies sieros susikaupimo – tinkamai nevalomose ausyse atsiranda sieros kamštis. Vidurinės ir vidinės ausies problemos dažniausiai yra susijusios su infekcija.

Veterinarijos klinika teigia, kad daugelis žmonių mano, kad otitą galima išgydyti namų priemonėmis, tačiau toks elgesys gali sukelti dar daugiau problemų. Kad suteiktumėte katei kompetentingą pagalbą, turite apsilankyti veterinarijos klinikoje – čia dirbantys specialistai išvalys augintinės ausis, naudodami specialų valymo skystį, ir nurodys gydomuosius lašus, kuriuos turėsite lašinti namuose. Nepamirškite, kad prieš lašinant vaistus, iš ausies būtina pašalinti visus nešvarumus.

Ausų erkės ir veterinarijos paslaugos

Itin daug sunkumų kelia įvairūs parazitai ir ausų erkės. Veterinarai teigia, kad tai dažniausia problema, su kuria susiduria daugelis naminių kačių. Net ir tuo atveju, jei gyvūną laikote namuose ir neleidžiate į lauką, parazitus galite atnešti su batais ar drabužiais. Be to, būtina prisiminti, kad jei namuose gyvena keli gyvūnėliai, parazitai nuo vieno jų gali pereiti ant kito. Efektyviam augintinės gydymui reikalingos profesionalios veterinarijos paslaugos, todėl nieko nelaukdami parodykite gyvūnėlį specialistams.

Jei katę užpuolė erkė, tai pastebėti nėra sunku. Augintinė pradeda intensyviai kasyti ausis ar net ima jas draskyti. Pažvelgę į ausies vidų, pamatysite daug rudų trupinių. Veterinarai teigia, kad dažniausiai ausų niežulį sukelia Notoedres cati erkė, o pati liga vadinama otodektozė. Minėtosios erkės įsikuria ausies išorinėje landoje. Paprastai otodektozė kankina jaunus kačiukus, kurie erkutes gali perimti iš mamos. Laiku nesiėmus atitinkamų priemonių, atsiranda sunkių komplikacijų, t. y. iš ausų imą tekėti rudos pūlingos išskyros, gyvūnas nuolatos krato galvą, be to, suprastėja augintinės klausa.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *