Rankų darbo dovanos – tai kas Jus nustebins

Kasmet artėjant visų laukiamoms žiemos ar kitoms šventėms vis sunkiau nustebinti savo artimuosius, šeimos narius, giminaičius, draugus. Juk nesinori dovanoti bet ko iš kurio nors didžiojo prekybos centro siūlomo asortimento. Šiuo atveju specializuotos dovanų parduotuvės gali pagelbėti, bet taip pat ne visada. Jose dovanų pasirinkimas dažnai būna labai primityvus, o visi daiktai pagaminti pagal masinės prekybos užsakymus.

Žinoma, galima ir patiems pagaminti rankų darbo dovanas. Tačiau čia vėl iškyla dar viena problema – laiko stoka. Kai trūksta laiko atlikti kasdienius darbus, nėra ką ir kalbėti apie dovanų gaminimą.

Rankų darbo dovanos

Kaip gerai, kad vietos menininkai, kūrėjai ir verslininkai puikiai išnaudoja dovanų idėjas kaip verslo nišą. Kiekvienam užimtam žmogui jie siūlo ne vieną išeitį ieškant išskirtinių dovanų.

Viena tokių tradicinių Lietuvos menininkų darbų buveinė yra internetinė parduotuvė Dovanusodas.lt. Visos asociacijos, kurios telpa žodžiuose „tradicinis“ ir „lietuviškas“, yra realizuotos gausiame siūlomų dovanų asortimente, kurių pagrindą sudaro ranku darbo dovanos.

Medžio dirbiniai

Kas gi daugiau, jei ne medžio dirbiniai dažniausiai atstovauja lietuvių menininkus? Įvairūs smulkesni ir stambesni mediniai dirbiniai juk puikuojasi vos ne ant kas antro prekystalio įvairiose mugėse.

Dovanusodas.lt siūlomi medžio gaminiai yra pagaminti kruopščių menininkų rankomis. Tiek stambesni (padėklai, lėkštės), tiek smulkesni (žaislai, papuošalai) gaminami vienodai dailiai ir su meile. Gavus tokią rankų darbo dovaną tikrai nesinorės jos slėpti apatinėje spintos lentynoje.

Pinti, keramikos gaminiai

Kaip gi kitaip, jei ne rankomis gaminami pinti tradiciniai lietuviški krepšiai, pintinės, padėklai? Tokią dovaną ne tik gražu įteikti bet kokia proga, bet ir galima tikėtis, kad ji bus panaudota praktiškai. Tokia jau šios rankų darbo dovanos paskirtis.

Dar viena Dovanusodas.lt siūloma praktiškų dovanų rūšis yra keramikos gaminiai. Juk, pavyzdžiui, puiki dovana draugei gali būti tiesiog keraminė vaza ar dubenėlis. Tokie daiktai visada randa vietą bet kuriuose namuose. Rankomis gaminti ir dekoruoti vaikiški dubenėliai ir puodeliai – tai puiki rankų darbo dovana, kai norisi nustebinti mažąjį sukaktuvininką.

Tikriausiai net nepastebime, kaip įvairiausių formų ir dydžių magnetukai tiesiog atkeliauja į namus ir randa sau vietą (dažniausiai ant šaldytuvo). Maži ir spalvingi Dovanusodas.lt magnetukai savo originalumu gali papildyti bet kurio kolekcininko ar mėgėjo kolekciją.

Gintaro, stiklo, kalvio dirbiniai

Kas labiau spindi už tikrąjį auksą? Žinoma, kad Lietuvos auksu pelnytai vadinamas gintaras. Gintarinės rankų darbo dovanos gali būti dovanojamos kaip suvenyrai ar verslo dovanos.

Kalvio menininko rankoms paklūsta geležis ir visi kiti kietieji metalai. Pasitelkęs į pagalbą ugnį ir rankose sukaupęs gyvenimo tvirtybę, geležies gabalėlį jis sugeba paversti tiesiog meno kūriniu. Tokios metalinės rankų darbo dovanos solidumu nenusileidžia ir gintarui.

ranku darbo dovanos

Ne ką mažiau kruopštumo ir atidumo reikalauja ir stiklo gaminiai. Juk kiekviena akimirka stiklo gamybos procese lemia tolesnį gaminio kelią. Kuriant ne standartines taures ar vazas, o skulptūrėles, neplanuotas posūkis „į kairę“ gali netikėtai nustebinti ir net nudžiuginti. Dovanusodas.lt stiklo dirbiniais nori suteikti kuo daugiau džiugių akimirkų.

Muilas ir vaškas

Pavargusi nuo įprastinės cheminės kosmetikos, dažna moteris pradeda domėtis natūralia ir ekologiška kosmetika. Juk net širdžiai ramiau, kai gaminio sudėtyje tėra penkios sudedamosios dalys, o ne dvidešimt penki neaiškūs pavadinimai. Taigi ekologija besidominčiai draugei puikiausiai tiktų dovanoti rankų darbo muilus. Šių muilų sudėtyje tik natūralūs ir eteriniai aliejai. Tiek kvapnūs, tiek bekvapiai – kiekvienas ras sau tinkamiausią.

Vėsiuoju metų laiku labiausiai stinga šviesos ir šilumos. Norint įteikti šiltą dovaną bičiuliui, verta atsižvelgti į siūlymą padovanoti iš bičių vaško pagamintą gražią rankų darbo dovaną – žvakę. Degdama tokia žvakė ne tik skleidžia šilumą, bet ir švelnų medaus kvapą.

Tekstilės, odos gaminiai

Dar viena lietuvių menininkų mėgstama medžiaga yra oda. Odiniai dėklai pasui ar kitiems dokumentams tarnaus ilgai ir dokumentams neleis susidėvėti. Bloknotai odiniais viršeliais – tai rankų darbo dovanos, tinkančios solidų stilių mėgstantiems draugams ar konservatyviems vadovams. Vyriškas odinis diržas – vienas iš svarbesnių vyriškos aprangos elementų. Tokį diržą gavęs dovanų vyras ar brolis tikrai liks patenkintas.

Lininė ar medvilninė spalvinga prijuostė nustebintų bet kurią virtuvėje mėgstančią sukiotis moterį ir mergaitę. Ryškios spalvos ir smagūs piešiniai džiugiai nuteiks kasdieniam maisto ruošimui.

Pabaigai

Stengdamasis įtikti išrankiausiems klientų norams, Dovanusodas.lt nuolat plečia įvairių rankų darbo dovanų asortimentą. Solidžiam vadovui, mielai draugei, artimam giminaičiui, mylimam vaikui ar kam kitam – visiems rasime tinkamiausią dovaną!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *