Nauji elektros tarifai 2014 metams

Dažnai elektros vartotojai su baime laukia kitų metų pradžios, nes tai tampa tradiciniu atskaitos tašku, kuomet nauji elektros tarifai metų pradžioje nedžiugina. Šiemet rinkos pulsas susidėliojo taip, kad Naujųjų metų šventę buvo galima atšvęsti su gera nuotaika, mat elektros kainos metams pasibaigus ne kilo, o krito.

elektros tinklu linijos

Jau nuo vasario mėnesio elektros vartotojai džiaugiasi naujomis kainomis, tačiau daugelis vis dar ieško informacijos ir tikslinasi, kiek iš tiesų dabar jie turi mokėti ir kaip pasikeitė kainos skirtingų planų turėtojams.

Mokėjimai pagal planus

Besinaudojantys visuomeninio elektros tiekėjo paslaugomis didžioji vartotojų dauguma naudojasi standartiniais vieno laiko zonos tarifais. Šiems žmonėms nauja elektros kaina yra  0,474 Lt/kWh. Tuo tarpu besinaudojantys dviejų laiko zonų planu dieną už elektrą dabar moka po 0,513 Lt/kWh, o naktį ir švenčių dienomis – 0,384 Lt/kWh.

Kai kurie žmonės Lietuvoje vis dar naudojasi elektrinėmis viryklėmis ir jiems yra taikomas specialus planas su palankesnėmis elektros energijos kainomis. Šiems žmonėms, nuo 2014 metų nauji elektros tarifai naudojant vienos laiko zonos planą siekia  0,465 Lt/kWh, o dviejų laiko zonų naudotojai dieną už elektrą moka v, tuo tarpu naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis 0,378 Lt/kWh.

Ekonomistai jau paskaičiavo, kad statistiškai vienas namų ūkis per mėnesį sunaudoja apie 144 kWh elektros energijos, o tai reiškia, kad įsigaliojus naujiems tarifams per mėnesį šeima turėtų sutaupyti beveik 4 Lt. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti nedaug, metų pabaigoje ši suma ne tokia ir maža.

Turintys abonementą

Lietuvoje yra žmonių, kurie už elektrą kiekvieną mėnesį moką tą patį mokestį. Tai reiškia, jie maždaug žino, kiek elektros energijos sunaudoja, todėl gali apskaičiuoti kokias išlaidas už elektrą jie turės kiekvieną mėnesį. Šie žmonės visuomet moka tą pačią sumą už elektrą ir jiems dėl naujų  kainų sukti galvos nereikės, nes jiems kainos perskaičiuojamos automatiškai, tad kiekvieną mėnesį mokama suma už elektrą bus šiek tiek mažesnė.

Kaip sutaupyti dar daugiau

Net jei ir nukritus elektros kainoms nauji elektros tarifai Jūsų netenkina, namuose visuomet galite imtis priemonių elektros energijos taupymui. Specialistai pataria kelias taisykles, kurios padeda norint sutaupyti išlaidų elektrai:

  • išjunginėti šviesas;
  • nenaudoti elektros neveikiantiems prietaisams;
  • nenaudoti daug galios turinčių prietaisų;
  • nepalikti elektros prietaisų nakčiai.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite jo turiniu socialiniuose tinkluose arba savo komentarą straipsnio apačioje.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *