Lauko santechnikos darbų pasirinkimas

lauko santechnikaKad ir kokie nagingi būtume patys, visgi ne viską sugebame, ne viską galime atlikti. Tai liečia ir santechnikos darbus. Šioje srityje reikia žinių, supratimo ir specialių įrankių. Santechnikos paslaugų spektras labai platus. Pirmiausia tai šie darbai apima santechnikos bei šildymo įrangos montavimą, keitimą, taisymą ir pan.

Santechnikos darbai daugeliui tikriausiai asocijuojasi su lašančiais čiaupais, užsikimšusiomis kriauklėmis ir pan. Tačiau santechnikos darbai apima ženkliai daugiau įvairių paslaugų.

Santechnikos paslaugų spektras platus: vandens čiaupų prijungimas ir taisymas; skalbimo mašinų bei indaplovių pajungimas, atjungimas, perkėlimas, taisymas; vonios įrangos, pavyzdžiui, čiaupų, dušo, vonių, prijungimas ir taisymas; visiškas arba dalinis vonios kambario įrengimas; klozetų ir bakelių tualete pajungimas, atjungimas, taisymas; kanalizacijos valymas; vandens boilerių pajungimas, atjungimas, taisymas; skaitliukų įrengimas, keitimas. Taigi, profesionalūs santechnikai visada kokybiškai sumontuos, pajungs tokią šildymo įrangą: dujinius katilus (kondensacinius, atmosferinius ir ventiliatorinius), kietojo kuro katilus. Įrengs katilines, šildomas grindis, pastatys, pajungs boilerius ir radiatorius. Paaiškėjo, kad santechnikos įrengimo darbai apima tokias paslaugas: vonios kambario bei tualeto įrengimas, buto ar namo santechnikos sistemos įrengimas. Santechnikai pasirengę padėti, jei reikia pajungti skalbimo mašiną, indaplovę, pajungs jas prie vandentiekio, kanalizacijos sistemų. Jei ši technika sugedo – kviečiame santechnikus.

Visus santechnikos darbus galima suskirstyti į vidaus ir lauko. Vidaus santechnikos darbams priklauso vandentiekio ir kanalizacijos darbų grupė. Santechnikai atliks nuotekų šalinimo ir kanalizacijos vamzdynų montavimo darbus. Vidaus santechnikos darbai taip pat apima ir grindinio šildymo įrengimą. Verta patikėti grindinio šildymo įrengimą specialistams, kadangi labai svarbu tinkama grindų konstrukcija, šilumos tankis, tinkamas sistemos montavimas ir pan. Vidaus santechnikos darbai apima santechnikos prietaisų, pavyzdžiui, kriauklių, klozetų, vonių ir kt., montavimą ir taisymą. Montuojant šiuos prietaisus, labai svarbu dirbti taip, kad nebūtų pakenkta minėtų prietaisų techninėms bei estetinėms savybėms. Vidaus santechnikos darbai yra iš šildymo patilo montavimas. Kad šildymo sistema funkcionuotų kaip dera, Jūsų investicijos atsipirktų, o namuose džiugintų šiluma ir jaukumas – reikalinga specialistų pagalba. Neprofesionaliai sumontuotas katilas, pirmiausiai, yra nesaugus, o antra – pareikalaus papildomų išlaidų.

Šiame straipsnyje išsamiau bus aptarti lauko santechnikos darbai. Vienas svarbiausių lauko santechnikos darbų, kuriam teikiamas didelis dėmesys – nuotekų valymo įrenginių montavimas. Pastaruoju metu daugelis prioritetą teikia profesionaliems nuotekų valymo įrenginiams, juo labiau, kad šios srities reglamentavimas vis labiau stiprinamas. Nuotekų valymo įrenginių poreikis iškyla ten, kur nėra centralizuotų kanalizacijos tinklų. Todėl nuotekų valymo įrenginius įsirengia sodų bendrijų gyventojai, kaimų, atokesnių vietovių gyventojai. Į nuotekų valymo įrenginį patenka nuotekos iš vonios, tualeto, virtuvės, tačiau negali patekti tokios nebuitinės nuotekos kaip nuotekos nuo stogų, nuotekos iš garažo ir pan. Vanduo, išvalytas buitinių nuotekų valymo įrenginių, gali būti infiltruojamas į gruntą. Tačiau tam reikia taip pat specialaus įrengimo. Taip pat išvalytas vanduo gali būti nuvedamas į melioracijos griovius, pakeles ar išleidžiamas į atvirus vandens telkinius. Galimas ir antrinis jo panaudojimas.

Lauko santechnikos darbai apima ir vandentiekio ir kanalizacijos magistralių tiesimą. Santechnikai sumontuos vandentiekio bei kanalizacijos magistrales, parinks vamzdžiams vietas, tvirtinimo detales.

Taupydami, kai kurie mūsų stengiasi viską padaryti patys. Tačiau kiekvienas savo sritį išmanome geriausiai, o įvairių niuansų, būdingų kitiems darbams, paprastai nė nenutuokiame. Todėl tik specialistų atlikti santechnikos darbai garantuos įrenginių patvarumą, ilgalaikį tarnavimą, leis geriausiai atsiskleisti jų techninėms savybėms ir funkcionalumui.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *