Laiptai turi būti ne tik gražūs, bet ir saugūs

Šiuolaikiniai laiptai nėra paslėpti namo gale, o dažniausiai yra namų interjero pasididžiavimas – įmantrus dizainas, įspūdingi turėklai, suderintas stilius su kitomis namų interjero detalėmis. Tačiau įrenginėjant laiptus nereikia pamiršti saugumo ir patogumo: optimalaus dydžio pakopų bei turėklų. Juk laiptais ne tik grožėtis reikia, bet ir kasdien naudotis.

laiptai_ant_centrines_plieno_sijos

Laiptų pakopos

Pakopos dydis yra aktualus norint turėti laiptus, kuriais patogu laipioti. Lietuvoje dažniausiai projektuojami laiptai su 26 cm pločio pakopomis. Kuomet šeimoje esama žmonių dėvinčių didesnio nei 42-43 dydžio batus, vertėtų apie tai informuoti projektuotoją, į tai atsižvelgiama projektuojant pakopas. Bene geriausi laiptai

Optimalu, kuomet pakopos dydis (neskaičiuojant dalies kuri palenda po kita pakopa) yra toks kaip pėdos dydis. Pakopos aukštis svyruoja nuo 15 iki 18 cm. Pakopų skaičius priklauso nuo laiptų formos bei lubų aukščio. Specialistai teigia, jog laiptai be aikštelės neturėtų būti daugiau nei 17 pakopų, o optimalus skaičius manoma yra 12 pakopų.

Laiptų turėklai

Kitas itin svarbus laiptų elementas – turėklai. Jie turi būti tvirti, kadangi tai yra didžiausia gyventojų apsauga ir ramstis. Turėklų aukštis turi būti apie 90 cm skaičiuojant nuo pakopos viršaus. Turėklai taip pat kuria visą laiptų išvaizdą, tad čia vietos fantazijai pasireikšti yra pakankamai. Laiptų turėklai gali būti gaminami iš stiklo, medžio, nerūdijančio plieno ar jų kombinacijų.

Dažniausiai Lietuvoje gaminami mediniai laiptai su mediniais turėklais arba nerūdijančio plieno turėklais ir mediniu porankiu. Stiklo turėklai yra neeilinis pasirinkimas ir dažniausiai derinami prie modernaus būsto interjero, tačiau siekiant ne tik grožio, bet ir saugumo, reikėtų derinti stiklą su nerūdijančiu plienu, kadangi vien stiklas neužtikrina deramo saugumo.

Kuomet laiptai jau įrengti ir jais naudojamasi, dera palaikyti švarą, nes švara užtikrina laiptų ilgaamžiskumą. Paliejus ant laiptų skysčio, reikia kuo greičiau nuvalyti, nes šlapi laiptai tampa labai slidžiais. Jei laipiojant pastebima, jog jie slidūs, galima papildomai uždėti specialias pakopų gumas, kurios mažina slidumą. Svarbiausia įrenginėjant laiptus nežiūrėti tik į grožį, bet skirti dėmesį ir į patogumą bei saugumą.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *