Elektrinės žoliapjovės

žoliapjovėsKą daryti, kai žolė užauga taip, kad paprasta vejapjovė jos tiesiog nebeįveikia? Tokiu atveju optimaliausias pasirinkimas – žoliapjovė. Šiuo metu itin populiarios benzininės ir elektrinės žoliapjovės. Tad, pakalbėkime apie pastarąsias, kokie jų pliusai ir minusai, lyginant su benzininėmis žoliapjovėmis?

 Pagrindiniai elektrinės žoliapjovės pliusai:

+ Ekologiškos. Elektrinės žoliapjovės yra varomos ne benzinu, o elektra, todėl neteršia gamtos, nes į orą neišmeta kenksmingų CO2 dujų, kurios, patekusios į aplinką, ardo ozono sluoksnį.

+ Tylios. Lyginant su benzininėmis žoliapjovėmis, elektrinės yra gerokai tylesnės. Vasarą, užsidarius langus, galite girdėti neerzinantį žoliapjovės „urzgimą“. Tuo tarpu, žolę pjaunant benzinine žoliapjove, apie tai žino ir kaimynai gyvenantys už poros namų.

+ Patogesnės. Elektrinė žoliapjovė yra lengvesnė, ją nesudėtinga stumti, ji mažiau vibruoja, todėl po darbo sode nejausite nemalonaus tvinkčiojimo rankose. O ir valdyti ją nesudėtina, todėl galima drąsiai teigti, kad darbas su elektrine žoliapjove yra žymiai malonesnis.

+ Ekonomiškesnės. Elektrinių žoliapjovių ekonomiškumas pasireiškia dviem aspektais. Visų pirma, jos keturis – penkis kartus pigesnės, nei benzininės žoliapjovės, todėl jų kaina išties „draugiška“ piniginei. Visų antra, galima skaičiuoti kaip tik norisi, tačiau žolę pjauti elektrine žoliapjove yra tiesiog pigiau.

Elektrinių žoliapjovių minusai:

– Ribotas pjaunamos žolės plotas. Pjauti žolę galite tik ten, kur yra elektros energijos šaltinis arba elektros generatorius ir kiek leidžia žoliapjovės laidas. Žinoma, visada galite naudoti prailgintuvą, tačiau kyla grėsmė jį nukirsti. Tad nuolatos teks ne tik stebėti prailgintuvo laidą, bet ir  jį tampyti, o tai nėra labai patogu, tiesa? Elektrinė žoliapjovė idealiai tinka nedidukėms sodyboms, tačiau jei pjaunamos žolės turite daug, vertėtų rinktis benzininę žoliapjovę.

– Mažas galingumas. Taip, elektrinės žoliapjovės galingesnės už paprastas vejapjoves, jos nesunkiai nupjauna vešlią žolę, tačiau krūmų šakos ar storesnė, padžiūvusi žolė – neįveikiama užduotis, su kuria sėkmingai susidoroja benzininės žoliapjovės.

Taigi, pliusų išties daugiau. Tiesa, pirkdami žoliapjovę rinkitės tik patikimų gamintojų produkciją, juk tai nėra vienos dienos pirkinys, o kokybiška žoliapjovė tarnaus ne vienerius metus.

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *