Darbo skelbimai: kaip atsijoti grūdus nuo pelų?

Darbo skelbimai internete – populiariausias būdas ieškoti darbo. Deja, didelė pasiūla ne visada byloja apie kokybę. Vieni skelbimai nesulaukia dėmesio dėl pernelyg žemo atlyginimo, kitų reikalavimai sunkiai suvokiami sveiku protu, o treti tiesiog neatspinti realybės. Taigi, kaip žinoti ar darbo skelbimas vertas dėmesio? Štai keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, prieš siųsdami savo gyvenimo aprašymą potencialiam darbdaviui.

darbo skelbimu paieska

Didelis atlyginimas, už kurį teks pačiam susimokėti

Internete galima aptikti darbo skelbimų, kurie siūlo išties labai patrauklų atlyginimą, galimybę dirbti iš namų vos kelias valandas per dienas, tačiau nereikalauja jokių ypatingų kompetencijų. Toks skelbimas jau savaime kelia įtarimą, tačiau jei susigundėte „rojaus obuoliuku“ ir atsakas į jūsų gyvenimo aprašymą buvo pasiūlymas įsigyti darbo priemones už tam tikrą, patrauklią kainą, geriau apie tai net nesvarstykite. Greičiausiai negausite nei darbo, nei to, už ką susimokėjote. O išleistus pinigus, matysite kaip savo ausis be veidrodžio. Darbdavys turi suteikti visas reikalingas priemones darbui, todėl nebūkite patiklūs.

Didelė darbuotojų rotacija

Įmonės darbo skelbimai, kurie pasirodo nuolatos ir visada ieško darbuotojo į tas pačias pareigas, gali reikšti tik du dalykus – darbo sąlygos, nurodytos skelbime, neatitinka realybės arba įmonė labai išranki ir jiems vis kažkas neįtinka. Deja, realybė yra tokia, kad pirmasis variantas pasitaiko gerokai dažniau. Įmonė prižada vieną, o įsidarbinęs žmogus greit supranta, kad pateko į tikrą pragaro skylę. Apskritai galima teigti, kad didelė darbuotojų rotacija tikrai neprisideda prie teigiamo įmonės įvaizdžio kūrimo.

Pažadai, išpildantys drambliuko rožines svajones

Jei darbo skelbimas siūlo gerokai aukštesnį atlyginimą ir lankstesnes darbo sąlygas nei panašaus pobūdžio darbo skelbimai, kvepia melu. Deja, tenka pripažinti, kad perspektyvaus darbo skelbimai yra retenybė, juk mūsų gimtoji žemėlė – giminių kraštas, kuriame geriausios vietos atitenka pažįstamiems. Tad, jei pametėte, kad darbo skelbimas atitinka jūsų lūkesčius, neįsisvajokite, o geriau viską racionaliai įvertinkite ir išsiaiškinkite, kodėl darbo užmokestis aukštesnis nei kitų įmonių.

Žinoma, negalima teigti, kad visi darbo skelbimai – tai juodas melas. Tikrai ne, yra labai daug žmonių, kuriems pavyksta rasti gerą darbą internetu. Tiesiog kartais tenka apsišarvuoti kantrybe ir būti atidiems, neleiskite, kad jums meluotų.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *