Grindys virtuvei. Kaip išsirinkti geriausias?

virtuves_grindys

Kiekvienas buto ar namo savininkas, įsirengdamas ar remontuodamas savo namus, neišvengiamai susiduria su tokiu klausimu: kokios grindys geresnės? O šis klausimas nėra iš lengvųjų todėl, kad kiekvienai patalpai rekomenduojama vis kita grindų rūšis.

Jau seniai praėjo tie laikai, kai visame bute būdavo vienodos medinės dažytos grindys, linoleumas ar, geriausiu atveju, parketas. Šiandieninė medžiagų ir technologijų gausa leidžia grindis padaryti išskirtines ir sukurti jaukų namų mikroklimatą.

Grindų pasirinkimo kriterijai

Grindys – tai kiekvienos patalpos akcentas, kuris labiausiai dėvisi, patiria nemažai mechaninių pažeidimų, ant jo nuolat kaupiasi nešvarumai. Priklausomai nuo funkcinių apkrovų, grindims keliami tokie reikalavimai: patvarumas, atsparumas dėvėjimuisi, saugumas, lygus paviršius, nesudėtinga priežiūra, atsparumas drėgmei.

Taip pat grindų dangos pasirinkimas priklauso nuo daugelio faktorių, pavyzdžiui, nuo materialinių galimybių, konstrukcinių patalpos savybių, buto temperatūros (šiltas ar šaltas butas), buto aukšto ir nuo to, iš kokių medžiagų pastatytas namas. Kartais visi šie niuansai yra labai svarbūs. Būna, kad suplanuotą projektą nepavyksta realizuoti tik dėl to, kad butas yra pirmame aukšte ir dėl po butu esančio rūsio bute yra daugiau drėgmės ar net įsiveisęs pelėsis.

Renkantis grindų dangą, reikėtų nepamiršti, kad kiekviena grindų danga turi specialią klojimo technologiją. Todėl labai svarbus buto aukštas. Jei buto temperatūrų skirtumai yra dideli, svarbu numatyti, kad grindų danga nesideformuotų ir nesukeltų papildomų rūpesčių buto šeimininkams.

Kartais visame bute negalima išlieti betono sluoksnio, nes perdangai tektų per didelis papildomas svoris. Senesnės statybos namuose tokiu atveju gali kilti net avarinė situacija.

Kiekvienas šeimininkas pats renkasi, kokia grindų danga jam yra geriausia dėl gyvenimo būdo, šeimos sudėties, laikomų namuose augintinių. Jei šeima yra daugiavaikė ir laiko augintinių, grindų danga turėtų būti praktiška, higieniška, atspari dažnam valymui, o estetinė išvaizda tokiu atveju lieka antrame plane.

Garbaus amžiaus pasiturinti pora paprastai pirmiausia ieško išskirtinės išvaizdos, elegantiškos, gal net prestižinės grindų dangos. Tokios grindys pabrėžia socialinį poros statusą.

Prieš nusprendžiant, kokios grindys butui geriausios, reikėtų nuspręsti, kokiai patalpai jos skirtos. Skiriamos tokios 3 svarbiausios buto zonos: poilsio kambariai, darbo zonos, praėjimų zonos. Kiekviena šių zonų atlieka tam tikras funkcijas ir, priklausomai nuo to, grindys taip pat atlieka atitinkamą vaidmenį.

Kokias grindis rinktis virtuvei?

Virtuvė – tai buto darbo zona, kurioje susirenka visa šeima, gaminamas maistas, apdorojami produktai. Virtuvės grindims tenka didelės apkrovos dėl didesnio drėgmės kiekio, nešvarumų, didelio žmonių srauto, krentančių indų ar sunkių virtuvės įrankių mechaninių pažeidimų. Todėl virtuvės grindys turi būti atsparios drėgmei, smulkiems mechaniniams pažeidimams, atsparios dėvėjimuisi, patogios dažnam valymui ir cheminėms priemonėms, atsparios riebalams ir karštiems skysčiams.

Keraminės plytelės

Populiariausia virtuvės grindų dangos medžiaga yra keraminės plytelės. Tokios grindys nebijo nešvarumų, drėgmės, lengvai valomos, ilgai tarnauja, neišdega, nenusitrina, nedega. Tačiau grindų plyteles virtuvei geriau rinktis ne blizgiu paviršiumi, o matiniu, nes virtuvėje dažnai išsipila skysčiai ir galima lengvai paslysti. Jei virtuvė netyčia būtų užlieta, keraminių plytelių grindys liks nepažeistos ir net apsaugos kaimynų butą nuo užliejimo, t.y. nepraleis vandens.

Plati spalvų, raštų, gamtos medžiagų imitacijų įvairovė, skirtingi plytelių klojimo būdai leidžia realizuoti pačias įvairiausias šeimininkų ar dizainerių idėjas.

Vienintelis ir pagrindinis keraminių plytelių trūkumas – šaltas paviršius. Tai labai nepatogu, jei namuose auga mažamečiai vaikai. Tačiau ši problema išsprendžiama po plytelėmis įrengiant grindinį šildymą.

Kiti variantai

Linoleumas – ne ką mažiau populiari medžiaga virtuvės grindims. Linoleumas patraukia, pirmiausia, prieinama kaina ir nesudėtingu klojimu. Jis taip pat lengvai plaunamas ir valomas, nebijo drėgmės. Jei linoleumo ritinio plotis yra pakankamai didelis, vienu ritiniu galite užkloti visą virtuvę. Pastaruoju metu gaminamas geresnių savybių – atsparesnis dėvėjimuisi, storesnio pagrindo, geros šiluminės ir garso izoliacijos linoleumas. Toks linoleumas tarnauja tikrai ilgai. Spalvų gausa ir įvairovė leidžia priderinti jį prie bet kokio stiliaus interjero.

Pastaruoju metu vis dažniau naudojamas skystas linoleumas, pagamintas poliuretano pagrindu, arba kitaip, piltinės grindys. Palietus tokios grindys šiek tiek panašios į plyteles, nes paviršius lygus ir tvirtas, o iš pažiūros – tai absoliučiai lygus ir besiūlis paviršius. Tokios grindys yra patvarios, nebijo drėgmės, nereikalauja specialios priežiūros, lengvai plaunamos. Tiesa, ši grindų danga yra brangoka, turi ribotus dekoravimo būdus, o kito remonto metu pašalinti tokią dangą nėra paprasta.

Medis – ne pati geriausia medžiaga virtuvės grindims. Lygios ar parketinės lentos, laminuotas parketas bijo drėgmės ir gali išbrinkti. Netgi pats brangiausias lakas, kuriuo dengiamos medinės grindys, negarantuoja puikios grindų išvaizdos dažnai jas plaunant ir valant. Tačiau mediena yra pati geriausia medžiaga kuriant namuose jaukią, šiltą ir ekologiškai švarią aplinką. Todėl grindų dangą virtuvėje galima įrengti iš skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui, virtuvės darbo zonoje iškloti keramines plyteles, o valgomojo zonoje – padaryti medines. Taip optimaliai pasiekiamas komforto ir higienos kompromisas. Toks variantas labai patogus tuose butuose, kuriuose virtuvė sujungta su svetaine. Skirtinga grindų danga leidžia nepastebimai atskirti skirtingas buto zonas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *